Často kladené otázky

1. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI SANITÁRNÍM A NEUTRÁLNÍM SANITÁRNÍM
SILIKONEM?

Sanitární a neutrální sanitární silikony jsou určené především pro tmelení v místnostech se zvýšenou vlhkostí, tj. v sanitárních místnostech a kuchyních. Vyznačují se vysokou životností a dlouhodobou odolností proti plísním. Hlavní rozdíl je ve vhodnosti tmeleného podkladu.

Sanitární silikon doporučujeme použít tam, kde dochází ke kontaktu s kovem, sklem a sanitární keramikou. Sanitární silikon je tedy ideální na tmelení plechových van a vaniček, plechových parapetů, sprchových koutů, umyvadel, záchodových mís a pisoárů.

Neutrální sanitární silikon doporučujeme použít na místa, kde dochází ke kontaktu s plasty, plastovými prvky, omítkou a dřevem. Tedy na tmelení plastových (akrylátových) van
a vaniček, plastových parapetů, ozdobných lišt nebo sprchových koutů.

 


2. JE AKRYLOVÝ TMEL VHODNÝ I NA VENKOVNÍ POUŽITÍ?

Ano, akrylový tmel můžeme použít i v exteriéru, ale musíme se vyvarovat místům, kde hrozí trvalé zamokření (spoj nesmí být trvale pod vodou). Pro tmelení v exteriéru s nároky na přetírání doporučujeme použít např. Izolační tmel, Konstrukční tmel 25D nebo Stavbařský tmel. Při výběru produktů vždy záleží na konkrétní aplikaci.



3. KDE JE VHODNÉ POUŽÍT VÝROBKY NA BÁZI  MS POLYMERU
(FIX ALL, T-REX)  A JAKÉ JSOU JEJICH VÝHODY?

MS polymery je nová generace tmelů a lepidel, které slučují kladné vlastnosti tradičních tmelů na bázi silikonu, akrylátu nebo polyuretanu. Podle typu výrobku je lze použít na většinu prací spojených s tmelením a lepením na stavbě, v průmyslu i v domácnosti.

Tmelí – lepí – spojují všechny běžně dostupné materiály, přilnou i na vlhké podklady a trvale odolávají plísním. Jsou vhodné pro pružné lepení a tmelení v interiéru a v exteriéru.


4. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI VINYLESTEROVÝMI A POLYESTEROVÝMI
CHEMICKÝMI KOTVAMI?

Rozdíl je v chemickém složení chemických kotev. Polyesterové chemické kotvy jsou určené především pro kotvení v interiéru. Chemické složení vinylesterové kotvy navíc umožňuje použití na vlhký podklad kovových kotev, svorníků, armovacích prvků, závitových tyčí, profilů nebo  galvanizovaných kotvicích prvků.

SOUDAL, produktová řada chemických kotev, nabízí vinylesterovou chemickou kotvu SOUDAFIX
 VE-SF, která je vysoce vodě odolná dvousložková hmota na bázi vinylesterové pryskyřice připravená k okamžitému použití v interiéru i exteriéru.



5. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI KONSTRUKČNÍM TMELEM 25D A KLEMPÍŘSKÝM
TMELEM 40FC?


Tyto produkty jsou rozdílné v modulu pružnosti.  Konstrukční tmel 25D pro dilatační spoje je polyuretanový tmel se středním modulem pružnosti. Klempířský tmel 40 FC je rovněž polyuretanový tmel, má však vysoký modul pružnosti. Pro spoj dvou stejných materiálu, jako je například pochozí spára v betonu, použijte Klempířský tmel 40 FC, který je určený především pro pružné lepení vysoce namáhaných podlahových spár.
Pro spoj 2 rozdílných materiálu doporučujeme použít Konstrukční tmel 25D.



6. JE LEPIDLO NA OBKLÁDAČKY 24A DOSTATEČNĚ PRUŽNÉ I PO JEHO VYTVRZENÍ?

Lepidlo na obkládačky 24A je určeno pro flexibilní lepení všech typů obkladů
a dlažeb na veškeré běžné i netradiční podklady. Nejčastěji se používá pro lepení obkladů a dlažby na podklad, který neustále „pracuje". Po vytvrzení zůstává elastické, je voděodolné a nehořlavé. Lepidlo na obkládačky 24A je mnohem pružnější než cementová flexibilní lepidla.





V případě, že jste nenašli odpoveď na svou otázku, použijte kontaktní formulář 
v dolním menu.

Novinky

novinka adh must pen thumb.JPG
NOVINKA - zdrsňuje a penetruje povrch. Vytváří strukturu pro dobrou adhezi i na nesavých a...
novinka Gel nano thumb.JPG
NOVINKA výrobek 3 v1 - Nestékavý penetrační nátěr, Hloubková penetrace svysokou vydatností,...
v.JPG
NOVINKA! Snadno použitelné kontaktní lepidlo vaerosolovém balení. Lepidlo 2v1 vhodné pro dočasné...