Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

click_fix_fin_obalkaweb.jpg

K lepení, spojování materiálů a vyplňování otvorů existuje velké množství pěn, jejichž použití usnadňuje a urychluje práci. Zároveň ji činí relativně čistou, neplýtváme při ní materiálem a odpad je minimální. 

A už vůbec nepotřebujeme fanku, hladítko a špachtli, protože si vystačíme s pistolí, kterou vybranou pěnu aplikujeme. A u těch se na chvíli zastavíme, protože „není pistole jako pistole“.

Na trhu jsou běžně dostupné klasické pistole určené k aplikaci pistolových pěn. Jejich použití vyžaduje určitou míru zkušenosti i zručnosti. A v životě jde přece o to, udělat si práci co nejjednodušší a zároveň dosáhnout výborného výsledku. Toto měl na paměti SOUDAL při vývoji upínacího systému „Click & Fix“, který zaručuje velmi rychlou a jednoduchou montáž plechovky na aplikační pistoli. A nejen to…Proč pistole „Click & Fix“?

Pistole Click & Fix tvoří s plechovkou pěny, kterou se rozhodnete použít, bezvadný celek. Její předností je zcela unikátní upínací systém pistole, který oceníte nejen při nasazování nebo výměně pěny, ale hlavně při práci.

Plechovku pěny není třeba šroubovat jako je tomu u běžných aplikačních pistolí. Ventil plechovky jednoduše přiložíte k pistoli Click & Fix a jejím pootočením o 90° zajistíte bezvadné upevnění plechovky na pistoli.

A to je vše – už žádné zdlouhavé šroubování, žádné úniky pěny při nasazování plechovky. Žádné ztráty a komplikace způsobené únikem pěny vám nehrozí ani při samotné aplikaci. Upínací systém je natolik spolehlivý, že u něj nedochází k únikům pěny v okolí ventilu v průběhu práce. Dávkovací jehla v hlavni pistole se zase postará o přesné a rovnoměrné dávkování. Zároveň zajistí úplné vyprázdnění obsahu plechovky, takže skutečně spotřebujete vše, za co zaplatíte.

Oproti klasickým aplikačním pistolím je plastová varianta pistole Click & Fix lehčí, což určitě oceníte při déle trvající práci. Pistole Click & Fix vám také zaručeně déle vydrží. Vyjímatelná poteflonovaná pracovní část a regulovatelné těsnění jehly zajišťuje její bezporuchový chod. Speciální tvar a materiál pistole zase výrazně usnadňuje její čištění a údržbu.

                 

Patentovaný systém Click & Fix od SOUDALu si prostě získá každého, kdo si jej rozhodne vyzkoušet.

Polyuretanové pěny pro pistole s patentem Click & Fix

V současnosti SOUDAL nabízí několik polyuretanových pěn pro aplikační pistole s patentem Click & Fix.

ETICS BOND CLICK & FIX je vysoce kvalitní lepící pěna, která je díky výborné přilnavosti na beton a snížené hořlavosti, vhodná pro použití v rámci lepených zateplovacích systémů.
Broušení či stěrkování lze provádět již dvě hodiny po nalepení. Vynikající je pro rychlé a ekonomické lepení tepelně izolačních desek.

S rychletuhnoucí a nízkoexpanzní montážní pěnou s vysokou vydatností SOUDAFOAM MEGA CLICK FIX, která je určená pro profesionální montáže rámů oken a dveří, můžeme zrušit termín „stavební sezóna“. Její zimní varianta má totiž rozšířený rozsah aplikační teploty od -12°C do +30°C, takže umožňuje práci i v zimě.

Upínací systém Click & Fix Soudal aktuálně připravuje i pro jednu ze svých nejprodávanějších polyuretanových pěn, s jedním balením rychletuhnoucího polyuretanového lepidla pro interiér i exteriér SOUDABOND-EASY-CLICK-FIX nalepíte až dvanáct čtverečních metrů sádrokartonových, cementotřískových, dřevotřískových nebo dřevovláknitých desek na všechny běžné stavební podklady. Je také ideální k lepení izolačních vrstev z polystyrenu či minerální vlny, k rychlému lepení dutých cihel i pórobetonových tvárnic.

Nízkoexpanzní montážní pěna SOUDAFOAM GUN LOW EXPANSION CLICK & FIX se vyznačuje minimální rozpínavostí a vysokou objemovou stabilitou po vytvrzení.
Pro své vlastnosti se doporučuje především na montáž rámů oken a dveří, včetně obložkových zárubní, k vyplňování dutin i k tmelení a vyplňování otvorů v konstrukci střech.

Speciální SOUDAFOAM FR-B1 CLICK & FIX je jednosložková polyuretanová pěna určená pro montáže s nároky na požární odolnost. Aby nám pistole dobře a dlouho sloužila, měli bychom dbát na její údržbu.

V nabídce SOUDALu najdete speciální sprejový čistič KOMBINOVANÝ ČISTIČ PU PĚNY A PISTOLE, s jehož pomocí dokonale odstraníte ještě nevytvrzenou pěnu.

Komentáře Přidat komentář

Novinky

Potřebujete poradit?

Zvolte oblast použití