Opravujeme koutové spáry a praskliny

4-1-2.jpg

Aby koutová spára nebo prasklina byla kvalitně ošetřena, je nutno dobře připravit podklad a dodržet potřebné parametry pro správné vytmelení spáry, kde je předpoklad drobného pohybu.

Prasklinu vždy vyškrábněte tak, abyste odstranili nesoudržné části a zároveň rozšířili spáru na potřebný rozměr. Pokud je podklad savý, napenetrujte tmelený povrch (1) dle pokynu k použitému tmelu. V případě použití SOUDAL Akrylový tmel penetrujte povrch spáry tmelem naředěným 1:4 s vodou.

Po zaschnutí aplikujte do spáry dostatečné množství tak, aby byla spára zcela vyplněna (2). Šířka povrchu tmelené spáry by měla být minimálně 5mm.

Setřete přebytečné množství tmelu stěrkou s vhodným rádiusem (3) např. SOUDAL Tmelařská stěrka. Případně ještě povrch vyhlaďte prstem namočeným ve vodě. Počítejte s tím, že tmely na bázi akrylátu v průběhu vysychání ztratí kolem 15% svého objemu a tím se mírně zmenší množství vytvrzeného tmelu ve spáře.

Na spáry nesavých materiálů nebo více namáhané spoje doporučujeme použít SOUDAL Izolační tmel nebo Fix All.

4-1-1.jpg
4-1-2.jpg
4-1-3.jpg

Komentáře Přidat komentář

Krása oprava modřínového stropu | 06.01.2014
prosím o doporučení na tmel k opravě nového modřínového stropu, kde potřebuji vyplnit rohové spoje. Děkuji SOUDAL ODPOVÍDÁ: Dobrý den, doporučujeme Vám použít Tmel na dřevo: http://www.soudal.cz/produkt/tmel-na-drevo v barevném odstínu dle Vašeho výběru.

Potřebujete poradit?

Zvolte oblast použití