Polyuretanové lepidlo usnadní práci

IMG_1063.JPG

Rychletuhnoucí lepidla představují při stavbě i nejrůznějších rekonstrukčních úpravách úplně novou kvalitu: odpadá jak shánění, tak tahání spousty materiálu, jeho míchání a všechny mokré práce, které například při zdění mimořádně stavbu protahovaly. Soudabond Easy lepící PU pěna je vysoce účinná. Vyrábí ji společnost SOUDAL.

Šikovné je, že lepidlo je v aerosolovém balení, takže práce s ním nevyžaduje ani mimořádnou kvalifikaci, ani náročné fyzické předpoklady, protože protřepat dózu, mačkat trysku a udělat s lepidlem čáru nebo křivku zvládne snad každý.

Dvojí způsob nanášení

Lepidlo nám usnadní práci v interiéru i exteriéru. Během nanášení vytváří nízkoexpanzní pěnovou hmotu, která dokonale vyplní veškeré nerovnosti na povrchu lepených částí, bez ohledu na to, zda se jedná o beton, kámen, dřevo, polystyren nebo kov.

U lepidla SOUDABOND EASY s trubičkovým aplikátorem našroubujeme aplikační trubičku na ventil. Stlačením pak nanášíme asi tři centimetry silný pruh pěny. Pokud používáme SOUDABOND EASY pistolovou, našroubujeme dózu na aplikační pistoli,
a stejně jako v prvním případě nanášíme pruh po obvodu desky a do jejího středu vlnovku.

polystyren.jpg
přiletdřeva.jpg
beton.jpg

Na co všechno se hodí

Se Soudabond easy lepící PU pěnou si poradíte při většině prací v systémech suché výstavby, kde potřebujete nějaké plochy přilepit. Fixují se s ní sádrokartonové, cementotřískové, dřevotřískové a dřevovláknité desky včetně kovových plechů na všechny běžné stavební podklady. Ideální je pro lepení tepelně izolačních panelů z pěnového i extrudovaného polystyrenu, polyuretanu, minerální vlny nebo korku. Jako by to nestačilo, můžeme s ním dobře lepit i pórobetonové tvárnice.

dřevotříska.jpg
sádrokarton.jpg

Než začneme lepit

Připravíme si povrch: musí být soudržný, bez prachu a mastnoty, takže volné části omítek a nátěrů odstraníme a savé povrchy napenetrujeme. Nepřítelem vytvoření pevného spoje je prach, který brání přilnavosti lepicí hmoty.
Plochy kolem místa, kde budeme pracovat, je dobré chránit před případným znečištěním.

Mělo by být minimálně pět stupňů Celsia, ideálních je dvacet. Dózu s PU lepidlem důkladně protřepeme (asi půl minuty), občas neuškodí ji protřepat i v průběhu aplikace lepidla.

IMG_1049x.jpg

Práce s pěnou je snadná

Pěnu prostě naneseme tak, jak je patrné na obrázcích. Pokud lepíme desky, kromě „hada“ nastříkáme po obvodu ještě „rám“ – měl by být asi tři centimetry od hrany desky.
Desku lehce přitiskneme na podklad a nejdéle do osmi minut ještě můžeme jeho polohu upravit. Dutiny a spáry mezi deskami lze pěnou vyplnit.

soea750ml.jpg

Finální úpravy

Po hodině co mělo držet, drží a pokud nám někde pěna vytekla, prostě ji odřízneme. Ještě nevytvrzenou odstraníme čističem PU pěny, prozíraví ovšem místa, která bylo možné potřísnit, předem zakryli.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

úvodní01.jpg

PU pěny představují při stavebních pracích významného pomocníka, protože s nimi lze pracovat rychle a relativně čistě. Tam, kde jsme dřív potřebovali míchat sypké stavební materiály s vodou
a všechno pak dlouho schlo, dnes vystačíme s dózou a aplikační pistolí od společnosti SOUDAL.

Související odkazy

Polyuretanové lepidlo nám usnadní práci - PR Český kutil.cz
Instruktážní video Soudabond easy - je to prostě easy:)

Komentáře Přidat komentář

Potřebujete poradit?

Zvolte oblast použití