Utěsňujeme a vyplňujeme dutiny

_3.1._DSC_0026.jpg

Pro utěsňování dutin např. při vyplňování průrazů nebo prostupů ve zdivu je vhodná polyuretanová pěna se sníženou roztažností v průběhu vytvrzování.
Co nejpřesnější dávkování pěny s ohledem na její rozpínavost minimalizuje odpad a následné ořezávání. Nadměrné rozpínání pěny může mít za následek znečištění okolních ploch. Vhodným výrobkem pro vyplňování prostupů ve zdivu je SOUDAL Instalační pěna se sníženou rozpínavostí a vysokou vydatností.

Před aplikací dózu s pěnou důkladně protřepejte, podklad očistěte od prachu a nesoudržných částí a navlhčete.  Vyplňujte postupně zdola nahoru cca ½ až 2/3 prostoru.

Při potřebě vyplnění větší vrstvy než 10cm aplikujte pěnu postupně, každou vrstvu nechte zaschnout a povrch opakovaně navlhčete.

Doba potřebná k dostatečnému zaschnutí předchozí vrstvy se dle podmínek pohybuje od 15-ti do 60-ti minut. Po vytvrzení odřízněte případné přebytečné množství pěny a omítněte nebo povrchově upravte obvyklým způsobem.

 

SOUDAL Studnařskou pěnu použijte pro utěsnění stavebních segmentů proti pronikání vody (skruže studní a jímek, spoje kanalizačních rour). Speciálně vyvinutá pěna je odolná vůči trvalému působení vody a vyznačuje se minimální nasákavostí.


Povrch očistěte od prachu, nečistot a nesoudržných částí, povrch může být vlhký. Studnařskou pěnu naneste v přiměřeném množství do místa spoje a části ihned spojte. Během pár desítek minut je spoj plně funkční.

Komentáře Přidat komentář

Potřebujete poradit?

Zvolte oblast použití