Tmelíme a utěsňujeme spáry na terasách a balkónech

3-2-2.jpg

K utěsnění venkovních spár, u kterých je předpoklad velkého namáhání jak dilatačními pohyby, tak působením vody a povětrnostních vlivů, je třeba vybrat tmel, který bude splňovat tyto náročné požadavky. 
Pro pochozí přechodový spoj mezi dlažbou terasy nebo balkónu použijte SOUDAL Konstrukční tmel 25D.

Rozměry spáry vymezte vložením nepřilnavé Tmelařské těsnicí šňůry (1) na dno spáry tak, aby její hloubka byla v rozmezí ½ až 1⁄1 její šířky.
Povrch tmelených ploch důkladně očistěte od prachu, nečistot a nesoudržných částí. Nejlépe vysajte vysavačem a odmastěte, případně ošetřete vhodným podkladovým nátěrem (informujte se u výrobce).

Okraje spáry oblepte papírovou maskovací páskou, naneste přiměřené množství tmelu (2), přebytečný tmel setřete Tmelařskou stěrkou (3) a povrch ihned uhlaďte prstem namočeným v mýdlové vodě (4).
Pro velmi namáhané spáry také doporučujeme použít lepicí tmel SOUDAL Fix All.

3-2-1.jpg
3-2-2.jpg
3-2-3.jpg
3-2-4.jpg

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

uvodni01.jpg

Popraskané spáry a trhliny v omítce a na střeše najdeme snad na každém domě či chalupě.

Řadu běžných vad si zvládne opravit téměř každý z nás. Stačí jen dodržet správný pracovní postup a zorientovat se v nabídce vhodných produktů. 


Výběr správného produktu pro danou opravu závisí na 

o   typu a stavu tmelených podkladů, 
o   stupni jejich následného zatížení povětrnostními vlivy,  
o   požadované životnosti opravovaného místa. 

Které základní typy oprav lze provést tmelením a spárováním? 

Komentáře Přidat komentář

Ludvík utěsnění prasklin v dlažbě terasy | 26.01.2024
Opakovaně mi prolíná voda ze srážek a tání sněhu prasklinami v dlažbě terasy! Stačí přetěsnění tmelem SOUDAL fix All ? Prasklinky nejsou široké a těsnící páska se do nich nevejde. Jaká je trvanlivost takovéto opravy? Děkuji č.t. 603 588 670
Soudal radí utěsnění prasklin v dlažbě terasy | 26.01.2024
Dobrý den, na nějaký čas to může pomoci, ale trvalé řešení to není. Záleží na tom, jestli se praskliny v průběhu ročního období, a v jaké míře, pohybují. Fix ALL Flexi je určen pro dilatační spáry s pohybem do 25%. To znamená, že spára široká 10 mm v čase zatmelení, může měnit, díky dilatacím, svou šířku od 7,5 mm do 12,5 mm. Přejeme mnoho úspěhů s produkty Soudal.

Potřebujete poradit?

Zvolte oblast použití