Pěny, tmely, lepidla - stavební chemie, na kterou se můžete spolehnout.

Upevňujeme_vanu_v_koupelně_1 Jak pracovat s montážní pěnou | SOUDAL

Upevňujeme vanu v koupelně

Vyplněním volného prostoru pod vanou zajistíte nejen její dokonalou a dlouhodobě stabilní pozici, ale především podstatně zlepšíte tepelně izolační vlastnosti pláště, což přispěje k tepelné pohodě při koupání nebo sprchování
a v neposlední řadě ušetříte energii potřebnou k ohřevu vody.

Utěsňujeme_a_vyplňujeme_dutiny_1 Jak pracovat s montážní pěnou | SOUDAL

Utěsňujeme a vyplňujeme dutiny

Pro utěsňování dutin např. při vyplňování průrazů nebo prostupů ve zdivu je vhodná polyuretanová pěna se sníženou roztažností v průběhu vytvrzování.
Co nejpřesnější dávkování pěny s ohledem na její rozpínavost minimalizuje odpad a následné ořezávání. Nadměrné rozpínání pěny může mít za následek znečištění okolních ploch. Vhodným výrobkem pro vyplňování prostupů ve zdivu je SOUDAL Instalační pěna se sníženou rozpínavostí a vysokou vydatností.

Instalujeme_parapet_1 Jak pracovat s montážní pěnou | SOUDAL

Instalujeme parapet

Očištěný podklad bez prachu navlhčete rozprašovačem a naneste montážní pěnu v několika podélných pruzích (1) (podle šířky parapetu cca 10cm od sebe).
Tloušťku nanášených pruhů volte s ohledem na expanzi použitého typu montážní pěny tak, aby dostatečně vyplnila prostor, ale zároveň nepůsobila velkým tlakem na parapet v průběhu vytvrzování (2).

Montujeme_dveřní_zárubně_2 Jak pracovat s montážní pěnou | SOUDAL

Montujeme dveřní zárubně

Usaďte zárubně do roviny, případně ukotvěte dle pokynu výrobce. Mezi zárubně instalujte rovnoměrně rozpěry minimálně do dvou míst tak, aby nedošlo k deformaci zárubní vlivem rozpínání montážní pěny. Pro vlastní montáž doporučujeme použít nízkoexpanzní typy montážních pěn pro minimalizaci nebezpečí deformace zárubní.

Montujeme_rám_okna_3 Jak pracovat s montážní pěnou | SOUDAL

Montujeme rám okna

Okenní rám vyrovnejte do roviny a mechanicky ukotvěte dle předpisu výrobce(1). Povrch montážního otvoru očistěte od prachu a případných nesoudržných částí.