Pěny, tmely, lepidla - stavební chemie, na kterou se můžete spolehnout.


Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

K lepení, spojování materiálů a vyplňování otvorů existuje velké množství pěn, jejichž použití usnadňuje a urychluje práci. Zároveň ji činí relativně čistou, neplýtváme při ní materiálem a odpad je minimální. 

A už vůbec nepotřebujeme fanku, hladítko a špachtli, protože si vystačíme s pistolí, kterou vybranou pěnu aplikujeme. A u těch se na chvíli zastavíme, protože „není pistole jako pistole“.

Na trhu jsou běžně dostupné klasické pistole určené k aplikaci pistolových pěn. Jejich použití vyžaduje určitou míru zkušenosti i zručnosti. A v životě jde přece o to, udělat si práci co nejjednodušší a zároveň dosáhnout výborného výsledku. Toto měl na paměti SOUDAL při vývoji upínacího systému „Click & Fix“, který zaručuje velmi rychlou a jednoduchou montáž plechovky na aplikační pistoli. A nejen to…


Proč pistole „Click & Fix“?

Pistole Click & Fix tvoří s plechovkou pěny, kterou se rozhodnete použít, bezvadný celek. Její předností je zcela unikátní upínací systém pistole, který oceníte nejen při nasazování nebo výměně pěny, ale hlavně při práci.

Plechovku pěny není třeba šroubovat jako je tomu u běžných aplikačních pistolí. Ventil plechovky jednoduše přiložíte k pistoli Click & Fix a jejím pootočením o 90° zajistíte bezvadné upevnění plechovky na pistoli.

 
 
obrázek článku 79:133:3
 
 

 

A to je vše – už žádné zdlouhavé šroubování, žádné úniky pěny při nasazování plechovky. Žádné ztráty a komplikace způsobené únikem pěny vám nehrozí ani při samotné aplikaci. Upínací systém je natolik spolehlivý, že u něj nedochází k únikům pěny v okolí ventilu v průběhu práce. Dávkovací jehla v hlavni pistole se zase postará o přesné a rovnoměrné dávkování. Zároveň zajistí úplné vyprázdnění obsahu plechovky, takže skutečně spotřebujete vše, za co zaplatíte.

Oproti klasickým aplikačním pistolím je plastová varianta pistole Click & Fix lehčí, což určitě oceníte při déle trvající práci. Pistole Click & Fix vám také zaručeně déle vydrží. Vyjímatelná poteflonovaná pracovní část a regulovatelné těsnění jehly zajišťuje její bezporuchový chod. Speciální tvar a materiál pistole zase výrazně usnadňuje její čištění a údržbu.

obrázek článku 79:133:1

obrázek článku 79:133:2

 
 
 

 

Patentovaný systém Click & Fix od SOUDALu si prostě získá každého, kdo si jej rozhodne vyzkoušet.

Polyuretanové pěny pro pistole s patentem Click & Fix

V současnosti SOUDAL nabízí několik polyuretanových pěn pro aplikační pistole s patentem Click & Fix.

ETICS BOND CLICK & FIX je vysoce kvalitní lepící pěna, která je díky výborné přilnavosti na beton a snížené hořlavosti, vhodná pro použití v rámci lepených zateplovacích systémů.
Broušení či stěrkování lze provádět již dvě hodiny po nalepení. Vynikající je pro rychlé a ekonomické lepení tepelně izolačních desek.

S rychletuhnoucí a nízkoexpanzní montážní pěnou s vysokou vydatností SOUDAFOAM MEGA CLICK FIX, která je určená pro profesionální montáže rámů oken a dveří, můžeme zrušit termín „stavební sezóna“. Její zimní varianta má totiž rozšířený rozsah aplikační teploty od -12°C do +30°C, takže umožňuje práci i v zimě.

Nízkoexpanzní montážní pěna SOUDAFOAM GUN LOW EXPANSION CLICK & FIX se vyznačuje minimální rozpínavostí a vysokou objemovou stabilitou po vytvrzení.
Pro své vlastnosti se doporučuje především na montáž rámů oken a dveří, včetně obložkových zárubní, k vyplňování dutin i k tmelení a vyplňování otvorů v konstrukci střech.

Speciální SOUDAFOAM FR HY CLICK & FIX je jednosložková polyuretanová pěna určená pro montáže s nároky na požární odolnost. Aby nám pistole dobře a dlouho sloužila, měli bychom dbát na její údržbu.

V nabídce SOUDALu najdete speciální sprejový čistič KOMBINOVANÝ ČISTIČ PU PĚNY A PISTOLE, s jehož pomocí dokonale odstraníte ještě nevytvrzenou pěnu.

CISTIC_PU_PENY_A_PISTOLE_CLICK_VIZ_1502 Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Kombinovaný čistič pro ošetření aplikační pistole na PU pěny i čištění potřísněných ploch pomocí ...

ETICS_BOND_CLICK_VIZ_1409 Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Vysoce kvalitní lepicí pěna pro ekonomické a rychlé lepení tepelně izolačních desek na stěny a fa...

1941-pinapupesoclfiko Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Pistole na PU pěnu SOUDAL Click&Fix je vysoce kvalitní aplikační pistole pro každodenní profe...

1939-pinapupesoclfipl Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Pistole na PU pěnu SOUDAL plastová Click&Fix je vysoce kvalitní lehká aplikační pistole k pro...

SOUDAFOAM_FR_HY__CLICK_VIZ_2110 Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Soudafoam FR HY je jednosložková rozpínavá montážní pěna se zvýšenou vydatností. Obsahuje hnací p...

SOUDAFOAM_LOW_EXPANSION_CLICK_750ML_VIZ_1305 Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Profesionální nízkoexpanzní polyuretanová montážní pěna. Vyznačuje se minimální rozpínavosti v pr...

SOUDAFOAM_GUN_CLICK_MEGA_70_870ML_VIZ_1210 Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

Profesionální montážní pěna se speciální recepturou a zvýšeným obsahem náplně. Garantuje vysoce k...