Pěny, tmely, lepidla - stavební chemie, na kterou se můžete spolehnout.


Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Slovo zateplování působí jako zaklínadlo a to dokonce i na zpravidla k jedinci nepříliš štědré státní instituce. Slyší na ně „zelené“ dotační programy, protože úspory energií jsou v zájmu nás všech. Abychom mohli při zateplení postupovat rychle a přitom kvalitně, využijeme nové technologie a materiály, k nimž jistě patří i lepící pěny SOUDAL.

Ať se nám to líbí nebo ne, čím dál víc domů je „olepených“ nějakým izolantem. Důležité ale je, že peníze za nelevné energie nám díky tomu stěnami neutíkají a podřezávání větve, na které sedíme (tedy negativní dopad na životní prostředí) se zpomaluje. Polystyrénové desky nakonec stejně překryje fasáda.

Lepidla nastupují

Izolační desky se osvědčily, otázka je jak a čím je připevnit. Původní postupy spočívaly v použití různých druhů hmoždinek, podložek a terčíků, které ovšem dokázaly vytvářet na nové fasádě tepelné mosty a i jinak citlivá místa. Celkem logicky proto vývoj směřoval k lepidlům, které vedle vynikajících konečných výsledků práci velmi zefektivnily. Pěnové lepidlo představuje po cementových hmotách další významný krok k zlepšení a zrychlení zateplovacích prací.

Výhody lepicích pěn

Polyuretanové lepící hmoty šetří čas, náklady a usnadňují práci ve všech ohledech. Lepidla použijete relativně málo,

na celý rodinný domek ho převezete v kufru auta. Přitom práce s lepící pěnou je tak rychlá, že za den můžete mít desky nalepené a opatřené povrchovou stěrkou s výztužnou tkaninou, což například s cementovým lepidlem prostě stihnout nejde. Odpadá i další kotvení desek k podkladu, protože systém realizace zateplení pomocí ETICS BOND je certifikovaný jako čistě lepený až do výšky devíti metrů, což u běžného domku zpravidla stačí.

Nemusíme nic míchat

Tomu se říká komfort práce: žádné míchání sypkých hmot s vodou, cákance a špína kolem a pak tahání těžkého materiálu po lešení. Ani složité nanášení mokrého lepidla. A také u novostaveb dál čerstvou stavbu nezamokřujeme, proti lepidlu, ve kterém žádná voda není, použitím tradiční technologie s cementovým lepidlem do zdiva přidáváme až dva litry vody na čtvereční metr.

I na křivou stěnu

Napěněná hmota výborně přilne na všechny podklady a dokonale vyplní nerovnosti jejich povrchů. Tam, kde je podklad dokonalý, pěny Soudal použijeme pro kontaktní lepení několikamilimetrovou vrstvu, ale srovnáme s ní i podklad do výšky dvou centimetrů.

Jak s pěnami pracovat

Výrobce stavební chemie SOUDAL je jako tvůrce revoluční technologie při realizaci lepených zateplovacích systémů dobře znám, výhodou jeho výrobků je opravdová nekomplikovanost použití. Pěny ETICS BOND certifikovanou pro lepení desek z pěnového polystyrénu v lepeném fasádním zateplovacím systému ETICS a PERI BOND pro lepení extrudovaného polystyrénu pod úrovní terénu jen před aplikací alespoň třicetkrát protřepeme a nasadíme na pistoli ventilem nahoru.

Hmotu nanášíme po celém obvodu a do středu desky ve tvaru písmena M nebo W v třícentimetrovém pruhu (ETICS BOND) a nebo ve svislých pruzích pětadvacet centimetrů od sebe (PERI BOND). Do osmi minut musíme desky přitisknout na stěnu a zhruba dalších osm minut máme na jejich vyrovnání. Případné spáry mezi deskami pěnou vyplníme, přebytečnou hmotu po vytvrzení odřízneme nožem. V dalších pracích můžeme pokračovat již po dvou hodinách.

Připomínáme při této příležitosti i další výrobek ze stejné rodiny - pěnu ROOF BOND pro lepení izolačních desek při zateplování střešních konstrukcí. S tou pracujeme podobně: po protřepání a našroubování na aplikační pistoli ji nanášíme asi v třícentimetrových pruzích tři pruhy na čtvereční metr. Kde víc fouká, tedy na okrajích plochy a v rozích přidáme. Počkáme osm minut a desky přitlačíme k povrchu. Za dvě hodiny můžeme po ploše chodit.

Začít můžeme hned po dešti

Pěnu ETICS BOND lze používat i za ve stavebnictví nezvyklých povětrnostních podmínek, nejen od nuly do 35˚C, ale nevadí ji ani mírná vlhkost podkladu. Naopak hmota se lépe vytvrdí, takže jakmile přestane pršet, můžeme v práci pokračovat. Za půl hodiny je pěna částečně vytvrzená a po dvou hodinách lze aplikovat případné kotvy a nanášet stěrkový tmel s výztužnou tkaninou. Jediným balením nalepíme na rovný podklad plochu 14 m² izolačních desek. Lepený spoj vykazuje proti cementovým lepidlům vysokou pružnost a zajišťuje výborné tepelně izolační vlastnosti, čímž vlastně zesilujeme celkovou tloušťku tepelně izolačního pláště.

Produkt ETICS BOND byl zaregistrován v programu Zelená úsporám, takže je certifikovanou součástí lepeného zateplovacího systému SOUDATHERM PUR.

CISTIC_PU_PENY_A_PISTOLE_CLICK_VIZ_1502 Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Kombinovaný čistič pro ošetření aplikační pistole na PU pěny i čištění potřísněných ploch pomocí ...

ETICS_BOND__VIZ_1409 Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Vysoce kvalitní lepicí pěna pro ekonomické a rychlé lepení tepelně izolačních desek na stěny a fa...

ETICS_BOND_CLICK_VIZ_1409 Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Vysoce kvalitní lepicí pěna pro ekonomické a rychlé lepení tepelně izolačních desek na stěny a fa...

PERI_BOND_VIZ_1305 Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Lepicí hmota vhodná k lepení tepelně izolačních desek z extrudovaného polystyrénu na části staveb...

PISTOLE_NA_PENU_FG_ECO32_VIZ Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Kvalitní lehká aplikační pistole na PU pěnu s robustním tělem z odolného plastu.

PISTOLE_NA_PENU_KOVOVA_FG_STD15_VIZ_1801 Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Lehká kovová pistole pro aplikaci všech běžných typů pistolových pěn. Je vybavena precizním regul...

1941-pinapupesoclfiko Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Pistole na PU pěnu SOUDAL Click&Fix je vysoce kvalitní aplikační pistole pro každodenní profe...

1939-pinapupesoclfipl Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování

Pistole na PU pěnu SOUDAL plastová Click&Fix je vysoce kvalitní lehká aplikační pistole k pro...

1108-vodni01 Lepící pěny ETICS a PERI BOND pro zateplování