Pěny, tmely, lepidla - stavební chemie, na kterou se můžete spolehnout.


Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Rychletuhnoucí lepidla představují při stavbě i nejrůznějších rekonstrukčních úpravách úplně novou kvalitu: odpadá jak shánění, tak tahání spousty materiálu, jeho míchání a všechny mokré práce, které například při zdění mimořádně stavbu protahovaly. Soudabond Easy lepící PU pěna je vysoce účinná. Vyrábí ji společnost SOUDAL.

Šikovné je, že lepidlo je v aerosolovém balení, takže práce s ním nevyžaduje ani mimořádnou kvalifikaci, ani náročné fyzické předpoklady, protože protřepat dózu, mačkat trysku a udělat s lepidlem čáru nebo křivku zvládne snad každý.

 

Dvojí způsob nanášení

Lepidlo nám usnadní práci v interiéru i exteriéru. Během nanášení vytváří nízkoexpanzní pěnovou hmotu, která dokonale vyplní veškeré nerovnosti na povrchu lepených částí, bez ohledu na to, zda se jedná o beton, kámen, dřevo, polystyren nebo kov.

U lepidla SOUDABOND EASY s trubičkovým aplikátorem našroubujeme aplikační trubičku na ventil. Stlačením pak nanášíme asi tři centimetry silný pruh pěny. Pokud používáme SOUDABOND EASY pistolovou, našroubujeme dózu na aplikační pistoli,
a stejně jako v prvním případě nanášíme pruh po obvodu desky a do jejího středu vlnovku.

obrázek článku 23:66:0

obrázek článku 23:66:1

obrázek článku 23:66:2

 
 
 

Na co všechno se hodí

Se Soudabond easy lepící PU pěnou si poradíte při většině prací v systémech suché výstavby, kde potřebujete nějaké plochy přilepit. Fixují se s ní sádrokartonové, cementotřískové, dřevotřískové a dřevovláknité desky včetně kovových plechů na všechny běžné stavební podklady. Ideální je pro lepení tepelně izolačních panelů z pěnového i extrudovaného polystyrenu, polyuretanu, minerální vlny nebo korku. Jako by to nestačilo, můžeme s ním dobře lepit i pórobetonové tvárnice.

obrázek článku 23:67:0

obrázek článku 23:67:1

 
 
 
 

Než začneme lepit

Připravíme si povrch: musí být soudržný, bez prachu a mastnoty, takže volné části omítek a nátěrů odstraníme a savé povrchy napenetrujeme. Nepřítelem vytvoření pevného spoje je prach, který brání přilnavosti lepicí hmoty.
Plochy kolem místa, kde budeme pracovat, je dobré chránit před případným znečištěním.

Mělo by být minimálně pět stupňů Celsia, ideálních je dvacet. Dózu s PU lepidlem důkladně protřepeme (asi půl minuty), občas neuškodí ji protřepat i v průběhu aplikace lepidla.

obrázek článku 23:68:0

 
 
 
 
 

Práce s pěnou je snadná

Pěnu prostě naneseme tak, jak je patrné na obrázcích. Pokud lepíme desky, kromě „hada“ nastříkáme po obvodu ještě „rám“ – měl by být asi tři centimetry od hrany desky.
Desku lehce přitiskneme na podklad a nejdéle do osmi minut ještě můžeme jeho polohu upravit. Dutiny a spáry mezi deskami lze pěnou vyplnit.

 
 
 
 
 
 

Finální úpravy

Po hodině co mělo držet, drží a pokud nám někde pěna vytekla, prostě ji odřízneme. Ještě nevytvrzenou odstraníme čističem PU pěny, prozíraví ovšem místa, která bylo možné potřísnit, předem zakryli.

CISTIC_PU_PENY_A_PISTOLE__VIZ_2008 Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Kombinovaný čistič pro ošetření aplikační pistole na PU pěny i pro čištění potřísněných ploch pom...

PISTOLE_NA_PENU_KOVOVA_FG_STD15_VIZ_1801 Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Lehká kovová pistole pro aplikaci všech běžných typů pistolových pěn. Je vybavena precizním regul...

SOUDABOND_EASY_TRUBICKOVA_750ML_VIZ_2205 Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Snadno použitelné rychletuhnoucí a vysoce účinné polyuretanové lepidlo v aerosolovém balení pro a...

SOUDABOND_EASY_PISTOLOVA_750ML_VIZ_22031 Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Snadno použitelné rychletuhnoucí a vysoce účinné polyuretanové lepidlo v aerosolovém balení pro a...

SWIPEX_CISTICI_UBROUSKY_XXL_VIZ_16022 Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Čistící ubrousky jsou netkané impregnované ubrousky pro rychlé a účinné odstranění zbytků nevytvr...

1108-vodni01 Polyuretanové lepidlo usnadní práci