Pěny, tmely, lepidla - stavební chemie, na kterou se můžete spolehnout.


Spolehlivý pomocník lepí a tmelí

Možná že nějaký historik v budoucnosti označí první dekádu našeho tisíciletí jako věk lepidel. Je totiž fakt, že spoustu věcí, které jsme dřív museli přitlouct, přišroubovat nebo přivařit, dnes rychle a snadno prostě přilepíme.

Odpadá tak řada dalších činností, například vrtání, a práce je neporovnatelně přesnější a čistší.
Firma SOUDAL přináší do této oblasti řadu zajímavých výrobků.

Třikrát o lepidlech

Modrý FIX ALL FLEXI využijeme doma, na stavbě a nebo třeba v autě k tmelení a lepení savých i nesavých materiálů. Protože je svým způsobem univerzální, nahrazuje celé řady dřívějších specializovaných lepidel. Přilne totiž na beton, omítky, přírodní i umělý kámen, dřevo a dřevotřísku. Ovšem problém mu nečiní ani laminát, plasty, polystyren, PVC, korek, minerální i skelná vata, železo, olovo, zinek, měď, hliník, sklo, obklady a dlažby, sanitární keramika, porcelán, zrcadla
a mnoho dalších. Nedrží jenom na PE, PP a Teflonu.

Je to neutrální, vysoce kvalitní, pružný lepicí tmel, s nímž můžeme lepit nejen vlhké povrchy, ale dokonce i pod vodou. Venku povětrnosti odolává dobře, podobně jako nejrůznějším chemickým hrozbám. Tvrdne rychle, ale přesto zůstává pružný, je bez zápachu a plísně se mu vyhnou.

Podobně univerzální v použití je i červený FIX ALL HT (HIGH TACK) . Vyznačuje ho vysoká počáteční přilnavost za všech podmínek. Spoj je vysoce pevný, odolává stárnutí, vytvrzuje se i za nízkých teplot a také ho lze hned po aplikaci přetírat.

Ale co tam, kde slepené součástky spoj nepřekryjí, takže zůstane patrný a z nějakého důvodu ho nemůžeme přetřít? Pro takové situace by se nám hodilo „neviditelné" lepidlo. V rodině lepících tmelů Soudal je i transparentní FIX ALL CRYSTAL SOUDAL (bleděmodré balení), stoprocentně průhledný, neutrální, vysoce kvalitní, pružný lepicí tmel. Vhodný je pro spojování širokého spektra materiálů v interiéru i exteriéru. Maximální pevnost získá po pěti dnech.Ale co tam, kde slepené součástky spoj nepřekryjí, takže zůstane patrný a z nějakého důvodu ho nemůžeme přetřít? Pro takové situace by se nám hodilo „neviditelné“ lepidlo. V rodině lepících tmelů Soudal je i transparentní FIX ALL CRYSTAL (bleděmodré balení), stoprocentně průhledný, neutrální, vysoce kvalitní, pružný lepicí tmel. Vhodný je pro spojování širokého spektra materiálů v interiéru i exteriéru. Maximální pevnost získá po pěti dnech.

Práce je opravdu snadná: podklad očistíme od prachu, nečistot a nesoudržných vrstev. Stiskem spouště a pohybem ruky ve směru spáry rovnoměrně vymáčkneme přiměřené množství tmelu do spáry. Povrch hned uhladíme stěrkou nebo prstem namočeným v mýdlové vodě nebo v Jaru. Pokud by byla spára širší než pět milimetrů, uděláme lépe, když okraje tmelu vymezíme maskovací páskou. Po prvním uhlazení pásku sejmeme a znovu spáru prstem uhladíme.

Jak se s tmely pracuje

Podobně postupujeme při lepení. Množstvím naneseného lepicího tmelu určíme výsledné vlastnosti spoje, čím víc tmelu, tím bude výsledný spoj pružnější. Po vytvrzení by ale vrstva neměla být silnější, než jeden až pět milimetrů. Stiskem páčky opět Fix ALL FLEXI naneseme v bodech nebo pruzích a lepené materiály spojíme lehkým tlakem. Pokud chceme zachovat větší vrstvu tmelu, použijeme distanční podložky a zafixujeme po dobu potřebnou k jeho vytvrzení.

V koupelně pak použijeme k estetickému zakončení či utěsnění spár sanitární keramiky. Plísně se jich ani v tomto náročném prostředí určitě netknou. Okraj spár opět vymezíme maskovací páskou a pak spouští naneseme tmel, povrch srovnáme, odstraníme pásku a prstem namočeným v mýdlové vodě definitivně uhladíme.

obrázek článku 22:64:0

obrázek článku 22:64:1

obrázek článku 22:64:2

obrázek článku 22:64:3

obrázek článku 22:64:4

 

obrázek článku 22:64:5

obrázek článku 22:64:6

obrázek článku 22:64:7

obrázek článku 22:64:8

obrázek článku 22:64:9

 

obrázek článku 22:64:10

obrázek článku 22:64:11

 
 
 
 
 
FIX_ALL_CRYSTAL_VIZ_1805 Spolehlivý pomocník lepí a tmelí

Nabízí dokonalé řešení pro 100% průhledné a pružné lepení a těsnění většiny stavebních materiálů ...

FIX_ALL_FLEXI_VIZ_1803 Spolehlivý pomocník lepí a tmelí

Vysoce kvalitní, neutrální, elastický jednosložkový spojovací a lepící tmel na bázi SMX hybridníh...

FIX_ALL_HIGH_TACK_290ML_VIZ_1809 Spolehlivý pomocník lepí a tmelí

Neutrální vysoce kvalitní pružný lepicí tmel s vysokou počáteční přilnavostí. Vhodný pro lepení, ...