OPRAVUJEME SPÁRY A PRASKLINY DOMA I VENKU

Tmelíme spáry odlišných materiálů

4-3-3.jpg
Spáry rozdílných stavebních materiálů doporučujeme vždy řešit jako dilatační spáru. Podmínkami pro správnou funkčnost takové spáry je její dostatečná šíře tak, aby vzájemné pohyby spojovaných materiálů nebyly větší než 25% šíře spáry.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet více ...

Tmelíme spáry kolem van a umyvadel

4-3-3.jpg
Vyberte vhodný tmel dle podkladu. Velmi důležité pro dlouhodobou životnost spáry je správné vymezení jejích parametrů. V případě spárování sanitární keramiky doporučujeme dodržet minimální šířku naneseného tmelu 5-10mm a zajištění nepřilnavého dna spáry např. Těsnicí šňůrou.
( komentáře: 6 ) | Active_bullet více ...

Opravujeme koutové spáry a praskliny

4-3-3.jpg
Aby koutová spára nebo prasklina byla kvalitně ošetřena, je nutno dobře připravit podklad a dodržet potřebné parametry pro správné vytmelení spáry, kde je předpoklad drobného pohybu.
( komentáře: 1 ) | Active_bullet více ...

Obnovujeme spáry a odstraňujeme starý tmel

4-3-3.jpg
V případě potřeby obnovy poškozené spáry (1) odstraňte maximální možné množství tmelu vyřezáním např. montážním nožem. Při obnově koutových spár doporučujeme použít speciální Vyřezávač tmelu (2).
( komentáře: 0 ) | Active_bullet více ...

Tmelíme a utěsňujeme sklo, automobily a karavany

4-3-3.jpg
Pro zatmelení netěsných oken nebo jiných částí automobilů, karavanů (1) apod. je vhodný trvale pružný a všestranně použitelný silikonový tmel. SOUDAL Univerzální silikon je ideální pro spoje nesavých materiálů a hladkých povrchů. Po vytvrzení vytvoří trvale pružnou hmotu, odolnou proti povětrnostním vlivům.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet více ...

Tmelíme a utěsňujeme spáry na terasách a balkónech

4-3-3.jpg
K utěsnění venkovních spár, u kterých je předpoklad velkého namáhání jak dilatačními pohyby, tak působením vody a povětrnostních vlivů, je třeba vybrat tmel, který bude splňovat tyto náročné požadavky. Pro pochozí přechodový spoj mezi dlažbou terasy nebo balkónu použijte SOUDAL Konstrukční tmel 25D.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet více ...

Tmelíme a utěsňujeme venkovní spáry kolem oken

4-3-3.jpg
Pro utěsnění venkovních spár kolem oken a dveří použijte vhodný pružný nebo pružně plastický tmel. Spáry kolem plastových nebo dřevěných oken běžných velikostí utěsníte přetíratelným silikonizovaným tmelem SOUDAL Izolační tmel.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet více ...

Potřebujete poradit?

Zvolte oblast použití


Novinky

CZ_BSB_seal_2023.png
Je nám ctí Vám oznámit, že SOUDAL již po sedmé získal ocenění „Czech Business Superbrands 2023“...
lpp.JPG
NOVÁ PĚNA vhodná pro rychlé, čisté a ekonomické lepení tepelně izolačních desek na většinu...
Výstřižek.JPG
Zcela nové lepidlo s vlákny vhodné pro spoje se zatížením až 250 kg/m.