Pěny, tmely, lepidla - stavební chemie, na kterou se můžete spolehnout.


T-REX lepí i těsní

Od časů filmového šílenství kolem dinosaurů z Jurského parku je i pro mrňata, která si hrají s plastovými ještěry, Tyranosaurus Rex symbolem neuvěřitelné síly. Není divu, že tento symbol užívají výrobci výjimečných věcí z nejrůznějších oborů. Má ho i lepidlo, které dokáže obstát i v neuvěřitelně extrémních podmínkách. Vyrábí ho firma Soudal.

Lepicí hmotu s vysokou lepicí silou vyrábí Soudal svou unikátní patentovanou polymerovou SMX technologií. Výrobek je chemicky neutrální a trvale elastický, takže použít ho můžeme k horizontálním i vertikálním spojům v domácnosti i na stavbě. Pro to, jak T-Rex obstál, když na něj byly kladeny krajní nároky, používá se úspěšně i v automobilovém, lodním a leteckém průmyslu – a to už něco znamená.

T-Rex extrémní silou lepí a těsní všechny materiály a drží okamžitě!

Lepidlo a tmel se dá použít všude

Vzhledem k vysoké počáteční přilnavosti snižuje T-REX potřebu fixace a zajištění spojů. Používat ho lze i v nepříznivých podmínkách, netvoří žádné bubliny a samozřejmě vzdoruje většině chemikálií. Po vytvrzení ho lze dál opracovávat.
Testy i praxí byla potvrzena vynikající přilnavost na ocel, kovy všeobecně, a také na plasty (s výjimkou PP, PE, PTFE, PMMA).

Na porézních materiálech, jako je třeba žula, nezanechává skvrny a dobře drží i na vlhkém povrchu. Trvale pružný spoj reaguje na změnu teploty i vibrace. Barevně je T-Rex stálý a navíc se dá dobře přetírat.

Slepit s ním můžete mimo jiné například desky a profily při přestavbě bytu, lišty v obýváku, dlažbu v předsíni, dřez v kuchyni (odolává totiž plísním), zrcadlo v koupelně, spáry mezi tabulovými plechy na střeše, police ve sklepě, panely
a izolaci na fasádě…, a nebo třeba obytný karavan, co vám parkuje na zahradě. A samozřejmě všemožné díry, otvory
a mezery snadno T-REXem jako tmelem vyplníte vlastně kdekoliv.

A jak se s T-Rexem pracuje?

Lepidlo a tmel v jednom dostanete v 290ml kartuši, což je balení velmi praktické. Povrch lepených ploch by měl být čistý a odmaštěný, bez prachu a nedržících částic.

Vystačí, když nebude mrznout (rozmezí + 1°C až +30°C) a můžete se dát do práce: s aplikační pistolí vám půjde dobře od ruky. Výsledná pevnost lepeného spoje je podmíněna stlačením lepených dílů při aplikaci, což se doporučuje především u zátěžových spojů. Okraje nakonec vyhladíte tmelařskou stěrkou a nebo prstem namočeným v mýdlové vodě, a když vám někde ukápne, pomůže vám na nevytvrzené lepidlo aceton nebo lakový benzín, na vytvrzené Odstraňovač silikonu Soudal – nebo prostě škrabka.

obrázek článku 21:62:0

obrázek článku 21:62:1

obrázek článku 21:62:2

obrázek článku 21:62:3

obrázek článku 21:62:4

 

obrázek článku 21:62:5

obrázek článku 21:62:6

obrázek článku 21:62:7

 
 
 
 
1729-paman50mm T-REX lepí i těsní

Zakrývání okolních povrchů při malování a tmelení, vhodná pro lehké balení a svazování, krátkodob...

STERKA_NA_TMELY_HOBBY_ZLUTA_U_VIZ T-REX lepí i těsní

Stěrka pro uhlazování povrchu tmelů.

SWIPEX_CISTICI_UBROUSKY_XXL_VIZ_16022 T-REX lepí i těsní

Čistící ubrousky jsou netkané impregnované ubrousky pro rychlé a účinné odstranění zbytků nevytvr...

T-REX_CRYSTAL_VIZ_14041 T-REX lepí i těsní

Unikátní 100% čiré lepidlo a tmel v jednom. Díky použití technologie SMX® firmy Soudal je nejuniv...

T-REX_POWER_VIZ_1404 T-REX lepí i těsní

Nejuniverzálnější produkt s nejširším použitím na trhu. Svými vlastnostmi předčí většinu tmelů a ...

1058-rex1 T-REX lepí i těsní
2445-trex T-REX lepí i těsní